Burası abant gölü ziyaretçi tanıtım merkezi ve doğa müzesi. Bolu ilinin abant ilçesinde bulunan milli
park özellikle gölü ve etrafındaki piknik alanlarıyla yoğun ziyaretçi çekiyor. Bayramlarda seyranlarda oldukça kalabalık oluyor. Bu nedenle daha ziyade hafta içi gitmekte fayda var. Kendi facebook sayfalarında yapılan açıklamaya göre; 13 Eylül 2016 Salı Abant Gölü Tabiat Parkı’na saat 13:25 itibariyle alanımıza 1000 (bin) taşıt giriş yapmıştır. Her geçen gün yoğunluk artmakta olup ziyaretçilerimize iyi bayramlar dileriz. Popülerliği ve ulaşım alt yapısı her geçen gün artan bölge için gidiş ve dönüş saatlerinizi iyi organize etmenizi tavsiye ederim. Kışın da çok yoğun ziyaretçi çeken bir bölgedir. Kar, kış, kıyamet demeden insan akıyor resmen. Abant’a kadar gidip müzenin içine girmeyenler olduğunu duyduğumda çok şaşırdım. Müzenin içinde dondurulmuş hayvanlar var. Görmenizi tavsiye ederim. İçeride oldukça fazla geyik muhabbeti yapabilir, içi doldurulmuş hayvanları görebilirsiniz. Müzeyle ilgili daha detaylı bilgileri aşağıda görebilirsiniz.

  • Bolu Abant
    Abant Gölü Ziyaretçi Tanıtım Merkezi veTabiat Müzesi
  • Telefon: +0532 347 46 40
  • E-posta abanttp@ormansu.gov.tr
  • Tektonik menşeli Abant Gölü ve çevresinin bitki zenginliği, ayrıca büyük bir açık hava rekreasyon potansiyeline sahip olması nedeniyle yörenin 1150 Hektarlık bölümü, 1988 yılında “Tabiat Parkı” olarak koruma altına alınmıştır. Abant Gölü ve çevresinin bitki zenginliği, ayrıca büyük bir açık hava rekreasyon potansiyeline sahip bulunması nedeniyle yörenin 1150 Hektarlık bölümü, 1988 yılında “Tabiat Parkı” olarak koruma altına alınmıştır.

    Ayrıca bolu iline ait aktivitelerin yer aldığı bir internet sitesi biliyorum. Tavsiye ederim : http://www.tabiatinkalbibolu.com